Przychodnia EuroMediCare / Poradnia / Poradnia Leczenia Medyczną Marihuaną

Poradnia Leczenia Medyczną Marihuaną


Medyczna marihuana to naturalny lek pozyskiwany z konopi. Jego główną czynną substancją jest THC (tetrahydrokannabinol). THC to jeden z czynników psychoaktywnych (kannabinoidów) występujących w konopiach. Ma silne właściwości przeciwbólowe. Poza tym wykazuje działanie przeciwdrgawkowe. Właśnie to sprawia, że lecznicza marihuana jest coraz częściej stosowanym sposobem na radzenie sobie z wieloma schorzeniami i ich objawami. W Polsce dopuszczono ją do użytku w 2017 roku.

Warto zaznaczyć, że dość powszechne są preparaty zawierające inny składnik konopny – CBD. Występują głównie pod postacią olejów. Jednak substancje te nie mają de facto właściwości leczniczych (są pozbawione THC) i nie są traktowane w Polsce jako leki, a jako suplement.

Pacjent, któremu lekarz poleci używanie medycznej marihuany (to lek wyłącznie na receptę), będzie ją przyjmował, stosując waporyzację. Waporyzacja jest procesem polegającym na podgrzaniu suszu konopnego do temperatury, w której uwalniają się substancje czynne, ale nie dochodzi do spalenia samego suszu. Dzięki temu pacjent nie przyjmuje substancji szkodliwych, które wydzielają się np. w czasie palenia marihuany.

Poradnia Leczenia Medyczną Marihuaną - EuroMediCare SkyTower Wrocław

Czym się zajmujemy?

Stosujemy medyczną marihuanę w terapiach związanych m.in. z takimi schorzeniami, jak:

 • epilepsja
 • choroby reumatoidalne
 • stwardnienie rozsiane
 • stwardnienie zanikowe boczne
 • nowotwory
 • neuralgie
 • choroba Leśniowskiego-Crohna
 • bóle pochodzenia kręgowego
 • bóle migrenowe
 • borelioza
 • stany chorobowe związane z radioterapią i chemioterapią
 • osteoporoza

Aby skorzystać z kuracji leczniczą marihuaną skontaktuj się z nami – zadzwoń pod numer +48 71 34 49 133.
Ustalimy wspólnie dogodny dla Ciebie termin wizyty u lekarza. Jeśli lekarz zakwalifikuje Cię do terapii, dowiesz się w jaki sposób bezpiecznie stosować lek.

Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek obawy ze stosowaniem lecznicze marihuany lub pojawią się niejasności związane bezpośrednio ze sposobem jej przyjmowania, możesz umówić się z lekarzem na wizytę domową. Będzie Ci towarzyszył podczas pierwszego przyjmowania leku.

Poznaj naszych lekarzy

Lekarze avatar

Mirosław Waplak

specjalista chirurgii onkologicznej

Jak umówić się do lekarza?


Zadzwoń

W celu umówienia się zadzwoń:
+48 71 34 49 133

Rejestracja telefoniczna w godzinach: 7:00-18:00

Rejestracja w placówce

Rejestracja jest również możliwa na miejscu w placówce, w godzinach 7:30-18:30

Napisz wiadomość

możesz skontaktować się z nami mailowo – wyślij wiadomość na adres:
info@emc-sa.pl

Wypełnij formularz, oddzwonimy

Ważne! Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki Cookies zapisywane na urządzeniach końcowych użytkowników, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się. Szczegółowe informacje dotyczące wykorzystywania Cookies i możliwości zmiany ich ustawień znajdują się w Polityce Prywatności. Informacje o ochronie Twoich danych osobowych są dostępne w Klauzuli Informacyjnej.