Przychodnia EuroMediCare / Wybrane usługi / Badanie konsultacyjne funkcji poznawczych Wrocław

Badanie konsultacyjne funkcji poznawczych Wrocław


Badanie konsultacyjne pamięci i innych funkcji poznawczych

JAK WYGLĄDA BADANIE KONSULTACYJNE?

Badanie składa się z wywiadu, zapoznania się z dokumentacją medyczną znajdującą się w posiadaniu pacjenta oraz wykonania szeregu prób (zadań) podobnych do tych, z którymi spotykaliśmy się na lekcjach w trakcie nauki szkolnej, a służących zbadaniu w podstawowym zakresie najważniejszych sprawności umysłowych (pamięć, uwaga, myślenie, mowa itd.). Jeśli jest to uzasadnione stanem zdrowia pacjenta, to najczęściej wykonany jest również Test Zegara oraz MiniMental.

  • Badanie kończy się krótką ustną informacją o wynikach.
  • Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia z wynikiem badania.
KIEDY WSKAZANE JEST WYKONANIE BADANIA?

Wykonanie badania wskazane jest u osób obserwujących u siebie trudności dotyczące pamięci, uwagi, myślenia czy innych funkcji poznawczych w związku z procesami starzenia się, chorobami neurologicznymi bądź psychicznymi lub ich podejrzeniem (na przykład choroby Alzheimera), w przebiegu chorób somatycznych (na przykład cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, schorzeń tarczycy).

  • Celem badania jest różnicowanie pomiędzy trudnościami mieszczącymi się w normie wiekowej, a tymi które mają charakter chorobowy.
  • Czas badania około 75 minut.

W niektórych sytuacjach, w szczególności po udarach, urazach czaszkowo-mózgowych, nagłym zatrzymaniu krążenia lub u pacjentów mających bardzo wysoką sprawność funkcji poznawczych przed pojawieniem się objawów, badanie to może być niewystarczające do postawienia diagnozy. W takiej sytuacji badanie konsultacyjne powinno być uzupełnione o badanie neuropsychologiczne funkcji poznawczych.

Jak umówić się do lekarza?


Zadzwoń

W celu umówienia się zadzwoń:
+48 71 71 17 400

Rejestracja telefoniczna w godzinach: 07:00-18:00

Rejestracja w placówce

Rejestracja jest również możliwa na miejscu w placówce, w godzinach 7:30-18:30

Napisz wiadomość

możesz skontaktować się z nami mailowo – wyślij wiadomość na adres:
info@emc-sa.pl

Wypełnij formularz, oddzwonimy

Ważne! Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki Cookies zapisywane na urządzeniach końcowych użytkowników, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się. Szczegółowe informacje dotyczące wykorzystywania Cookies i możliwości zmiany ich ustawień znajdują się w Polityce Prywatności. Informacje o ochronie Twoich danych osobowych są dostępne w Klauzuli Informacyjnej.