Przychodnia EuroMediCare / Wybrane usługi / Laryngologia dziecięca

Laryngologia dziecięca


Diagnostyka przerostu trzeciego migdałka. Laryngologia dziecięca

Schorzenia w obszarze nosa i gardła to jedne z najpowszechniej pojawiających się, zwłaszcza u dzieci, problemów ze zdrowiem. Nieprzyjemne dolegliwości w okolicach tych narządów towarzyszą często zapaleniom zatok, krtani czy migdałków. Niestety, zdarza się, że pacjenci lub rodzice ignorują te uciążliwości lub próbują pokonać je bez konsultacji ze specjalistą. Nie zdają sobie przy tym sprawy, że w wielu przypadkach konsekwencje takich zaniedbań lub samodzielnego działania, zwłaszcza u najmłodszych, mogą być naprawdę groźne dla zdrowia (np. ograniczenie zdolności słyszenia czy odczuwania zapachów, bezdech nocny). Dlatego w przypadku pojawienia się zaburzeń laryngologicznych należy jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą.

Jednym z nowoczesnych sposobów diagnozowania tego typu problemów jest badanie endoskopowe nosogardzieli. To działanie, w trakcie którego lekarz wykorzystuje miniaturową kamerę wprowadzaną przez nos do nosogardła. Pozwala ona na dokonanie szybkiej oceny na ekranie monitora stanu pacjenta pod kątem laryngologicznym.

Badanie endoskopowe przeprowadza się między innymi w przypadku lub w celu zdiagnozowania:

  • zapalenia migdałków
  • zapalenia zatok
  • zapalenia ucha
  • skrzywienia przegrody nosowej
  • problemów z węchem
  • problemów ze słuchem
  • chrapania
  • problemów z oddychaniem (duszności)
  • częstych bólów głowy

Badanie przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Trwa maksymalnie kilkanaście minut i jest praktycznie bezbolesne dla pacjenta.

Jak umówić się do lekarza?


Zadzwoń

W celu umówienia się zadzwoń:
+48 71 34 49 133
+48 71 71 17 400

Rejestracja telefoniczna w godzinach: 07:00-18:00

Rejestracja w placówce

Rejestracja jest również możliwa na miejscu w placówce, w godzinach 7:30-18:30

Napisz wiadomość

możesz skontaktować się z nami mailowo – wyślij wiadomość na adres:
info@emc-sa.pl

Wypełnij formularz, oddzwonimy

Ważne! Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki Cookies zapisywane na urządzeniach końcowych użytkowników, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się. Szczegółowe informacje dotyczące wykorzystywania Cookies i możliwości zmiany ich ustawień znajdują się w Polityce Prywatności. Informacje o ochronie Twoich danych osobowych są dostępne w Klauzuli Informacyjnej.